Registrace do katalogů

Našli jste na internetu rozdílné názory na smysl registrace do katalogů? Nevíte, jestli do ní investovat? Které katalogy jsou užitečné?

V současné době má hromadná registrace do katalogů ve velkém rozsahu pramalý vliv na zvýšení vašich pozic ve vyhledávačích. Úplně opomenout registrace by však byla velká chyba. Proč?

Existuje totiž celá řada katalogů, které jsou mezi uživateli oblíbeny a ve kterých by váš firemní zápis neměl chybět. Není jich mnoho, ale přece.

Mezi nejkvalitnější katalogy patří

  • Najisto.cz (spojený katalog centrum.cz a atlas.cz)
  • Firmy.cz (seznam.cz)
  • Odkazy.seznam.cz
  • Inform.cz
  • Firmy.tiscali.cz
  • Hyperinzerce.cz
  • Některé další katalogy firem

Tyto firemní katalogy nabízejí velmi sofistikované profily, které dokážou návštěvníky přesvědčit o volbě právě vaší firmy. Na těchto portálech je možné své profily dále rozšiřovat a vylepšovat. Drobné investice tohoto typu se však vyplácejí.

Existuje také řada dalších méně významných katalogů, především z řad oborových, které sdružují firmy ze stejného odvětví. I na těchto stránkách byste měli být dohledatelní. Třetím typem katalogů jsou tzv. free katalogy, které umožňují jednoduchou registraci zdarma. Tyto katalogy již mají velmi malý význam. Proto by se mělo jednat spíše o doplňkovou činnost v rámci linkbuildingu.

Jak poznat kvalitní katalog a kvalitní registraci?

Na internetu se nacházejí stovky katalogů. Jak odlišit dobré od těch špatných? Dívejte se na návštěvnost, na PageRank a na to, jaké možnosti nabízí firemní profil.

Vyhněte se hromadným registracím a SEO konzultantům, kteří vám budou slibovat zaručený posun ve výsledcích vyhledávání po dokončení registrací do stovek katalogů. Stejně jako v případě zpětných odkazů (zápisy do katalogů jsou jejich součástí) i zde platí, že kvalita předčí kvantitu. Soustřeďte se raději na několik významných portálů, kde pravidelně aktualizujte a vylepšujte své profily.

Proč vše přenechat agentuře?

Kvalitní zápis znamená dobře zvolit klíčová slova , znát zásady reklamního sdělení a zároveň vědět, co vám může ve firemním zápise pomoci nebo naopak uškodit. Pravidelná správa a kontrola zápisů navíc vyžaduje určitý čas, který byste určitě mohli investovat lépe.

To je pouze výčet několika důvodů, proč je vhodné svěřit registrace a správu firemních zápisů v katalozích odborným internetovým agenturám. Vědí, co dělají.